9.3.2 RUS9.3.2 RUS

Maj i czerwiec w Klubie Samopomocy przy ul. Matejki działającym w ramach projektu „Rozwój usług społecznych w Gminie Miasta Toruń" obfitował w wyjścia nad Wisłe, spacery po parku oraz rekreację na świeżym powietrzu. Pogoda zachęcała do tego rodzaju aktywności, więc cała grupa z chęcią korzystała z ciepła, słońca i zieleni. Natomiast w pomieszczeniach klubu nie zabrakło bogatego programu zajęć. Były zajęcia dedykowane Mamom, zajęcia pełne emocji i staranności w wykonaniu upominków - „Kwiaty dla Mamy" to warsztaty, podczas których z różnych materiałów – m.in. ze zwykłych rajstop powstały przepiękne i, przede wszystkim, bardzo trwałe kwiaty – głównie storczyki. Uczestnicy wykonali też przepięknie zdobione, papierowe torty dla swoich Mam, z okazji ich święta.
Warsztaty terapii manualnej są wyjątkowo ulubione przez podopiecznych fundacji – z wielkim zadowoleniem tworzyli m.in leśne skrzaty z siwymi brodami, które potem zostały zaprezentowane podczas wspólnej biesiady w toruńskim Central Parku.
Nie mniejszą atrakcją były podróże po kilku państwach europejskich – oczywiście wyjazdy były częściowo palcem po mapie, ale podsumowanie podróży odbyło się przy włoskiej kawie, norweskich lodach oraz podczas degustacji tradycyjnych dań japońskich w prawdziwej restauracji Kraju Kwitnącej Wiśni.
Spośród wielu wyjść w ramach zajęć animacyjnych odbyły się warsztaty w toruńskim Muzeum Legend pod hasłem „Baśnie, bajki, legendy". Było tam bajecznie...
Ale to nie dosyć przyjemności! W Dziennym Centrum Wsparcia odbyła się hawajska dyskoteka dla wszystkich podopiecznych fundacji. Były kwiatowe naszyjniki, tańce Hula, a słowo" Aloha" gościło tego dnia na ustach wszystkich.
A już za parę dni wszyscy uczestniczyli w spotkaniu „Mój spokój jest jak słoń", podczas których zapoznali się z różnymi technikami relaksacji oraz pracy z własnym stresem. Skoro było cos dla ducha, to i musiało być coś dla ciała! Podczas zajęć informacyjnych – „W zdrowym ciele, zdrowy duch" podopieczni fundacji mieli możliwość poznania ciekawych ćwiczeń rozluźniających i koordynujących ciało.
Podsumowując – maj i czerwiec w Klubie Samopomocy obfitował w mnóstwo ciekawych zajęć i spotkań, ale jak to mówią – to co dobre szybko się kończy!. Koniec czerwca to koniec projektu, jednak nie oznacza to, że skończyły się zajęcia przy ul. Matejki w Toruniu. Od lipca ruszył w tym samym miejscu Ośrodek Wsparcia w formie Klubu Samopomocy, więc wszyscy dotychczasowi podopieczni mogą w dalszym przyjeżdżać na ciekawe warsztaty i zajęcia oraz kontynuować nawiązane tutaj przyjaźnie. Nowy projekt potrwa do końca czerwca 2020 roku.