Wyjazd Integracyjny - Kruszwica

 

Wyjazd Integracyjny Kruszwica

 

27 czerwca 2014 roku 23 Uczestników projektu „Inwestycja w przyszłość" wraz z opiekunami wzięło udział w wyjeździe integracyjnym do Kruszwicy. Celem wyjazdu był wzrost poziomu umiejętności i kompetencji społecznych wśród uczestników projektu.

Kruszwica to jedno z miast województwa kujawsko – pomorskiego, położone na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Kruszwica jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, handlowym i kulturalnym regionu. Ogromną rolę w życiu miasta odgrywa turystyka.

Uczestnicy projektu mieli okazję poznać historie, zabytki oraz największe atrakcje Kruszwicy:

- Mysię Wieżę - ośmioboczna ceglana wieża wznosi się na wysokość 32 metrów. Na jej szczyt wiedzie 109 schodów, z której rozpościera się przepiękny widok na miasto i jezioro Gopło. Ciężko było się wspiąć na basztę J

- Rejs statkiem „Rusałka" po jeziorze Gopło. Uczestnicy mogli podziwiać piękne widoki Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Płynąc odcinkiem kanału Warta - Gopło, pokonali śluzę w Koszewie, a następnie Gawrony. Jezioro Gopło i jego otoczenie wraz z wyspami, przybrzeżnymi bagnami i nieużytkami jest ważną ostoją ptaków. Obszar ten objęto ochroną tworząc rezerwat ornitologiczny.

- Kolegiatę św. Piotra i Pawła - najstarszy kościół kamienny w stylu romańskim w województwie kujawsko-pomorskim.

- Stare Miasto – wraz z rynkiem i zabytkowymi kamienicami

Ostatnim punktem programu wycieczki był wspólny posiłek w Restauracji „Zajazd u Piasta Kołodzieja.