9.3.2 RUS - Co w Klubie?
9.3.2 RUS - Co w Klubie?

Klub Samopomocy na Bydgoskim Przedmieściu działającym w ramach projektu „Rozwój usług społecznych w Gminie Miasta Torunia" ruszył pełną parą wraz z początkiem października 2017 roku. Do udziału w zajęciach zostało zrekrutowanych 10 uczestników, którzy każdego dnia w godzinach od 8-ej do 16-ej uczestniczą w przeróżnych zajęciach, spotkaniach i warsztatach. Tak aktywne spędzanie czasu daje wiele możliwości – od przyjemnie spędzonego czasu, po poznanie nowych, ciekawych ludzi, aż po rozwój swoich talentów lub znalezienie nowych. A wszystko odbywa się pod okiem profesjonalistów: terapeuty, animatora i koordynatora projektu.
Zakończył się 2017 rok. Czas na podsumowania, zatem...:
Podczas spotkań informacyjnych można było uzyskać wiele ciekawych i inspirujących wiadomości – np. o savoir-vivrze i zasadach dobrego wychowania na co dzień, jak również o Polskiej Akcji Humanitarnej i sposobach niesienia pomocy przez fundację. Spotkania edukacyjne adresowane były głównie do osób ceniących naturę i piękno. Powstały na nich mini-ogrody, które można zawiesić w oknie, świece wykonane z naturalnych składników i naturalne, przyjazne dla skóry, kosmetyki.
Zajęcia terapeutyczne natomiast rozwijały umiejętności manualne – uczestnicy wykonali własnoręcznie przepiękną biżuterię, kolorowe, utkane na krosnach makaty i kilimy oraz mnóstwo różnych ozdób na choinkę i świątecznych. Za to zajęcia animacyjne podbiły serca amatorów rozgrywek sportowych. Odbył się m.in. turniej gier zespołowych, podczas którego uczestnicy zajęć ruszyli w szranki zmagan zarówno grupowych jak i indywidualnych. Nie mogło zabraknąć spotkań poświęconym tradycjom i obrzędom polskim - były wróżby andrzejkowe, jak również wspólne kolędowanie i biesiadowanie przy wigilijnym stole, przy którym, oczywiście, nie mogło zabraknąć także otoczenia podopiecznych, czyli rodziny i przyjaciół.
Ta grupa także była mile widziana w Klubie Samopomocy – specjalnie dla nich odbyły się warsztaty mydlarskie, a także spotkanie z ratownikiem medycznym, który uczył jak przeprowadzić pierwszą pomoc i jak zachować się w sytuacji alarmowej.
Rok 2017 już za nami. Wspominamy go mile i dobrze z nadzieją, że 2018 nie będzie gorszy i przyniesie równie ciekawe spotkania, przyjaźnie i fantastyczne chwile.