Podział grup w projekcie "Razem znaczy więcej"

 

Podział grup w projekcie "Razem znaczy więcej"

 

 

Grupa artystyczna:

To prawdziwi artyści, tańczą, śpiewają, recytują wiersze. Przewidziane są również zajęcia fotograficzne oraz krótkie przedstawienia teatralne. Zajęcia  uczą pracy w grupie, kreatywności, podnoszą samoocenę i wyzwalają pozytywne emocje, zaspakajają potrzebę ekspresji i wyrażenia siebie.  W  tej grupie nauczysz się technik relaksacyjnych, poprzez muzykoterapie  i choreoterapie podniesiesz swoją kondycje psychofizyczną.

 

 

Grupa artystyczna :)

Czasem jest taka energia, że terapeuta odlatuje :) 

 Czasem jest taka energia, że terapeuta odlatuje ;)

 

  Grupa pracy kreatywnej:

Kreatywne biedronki      Praca w tej grupie jest oparta na terapii poprzez sztukę, podobnie jak grupa artystyczna. Grupa zajmuje się malarstwem, rzeźbą, rysowaniem, tworzeniem wspaniałych przedmiotów.

Tej grupie nie obce są farby, szycie, collage, rysowanie pastelami, węglem, piórkiem. Ponadto współpracuje z grupą artystyczną , zajmuje się pomocą w przygotowaniu kostiumów do przedstawień teatralnych. Zajęcia rozwijają zdolności sensomotoryczne i twórcze.

Wycinamy i kleimy koniec z końcem :)
 

Rysujemy, wycinamy :) 

 "Panorama Torunia" w akcie tworzenia :)

Grupa rękodzielnicza:

Ta grupa to złote rączki, potrafią naprawić, stworzyć  przepiękne przedmioty z drewna. Praca w tej grupie uczy cierpliwości, wytrwałości  oraz wzmacnia umiejętności manualne. Oprócz tego zajęcia mają na celu oddziaływać odprężająco i aktywizująco.
Nasza pracownia

"Koła autobusu kręca się.." "Nie, nie, to strazackie ;)Jednostki straży pożarnej przed wyjazdem na interwencję :)
Grupa kulinarna:

To dopiero kuchenna rewolucja. Zadaniem grupy jest zapoznanie się z obsługą sprzętów kuchennych, zapoznaniem się z zasadami savoir vivre przy stole. Beneficjenci będą mogli zaplanować budżet, samodzielnie wykonać zakupy oraz przy pomocy terapeuty stworzyć te podstawowe jak i bardziej wyszukane potrawy.

 

 Grupa kulinarna podczas przygotowywania obiadku ;)
 

 Mniam, mniam :) to była pyszna pomidorowa :)

 Ponadto  odbywają się cyklicznie zajęcia  treningu komunikacji interpersonalnej, edukacja z zakresu rynku pracy, nauka języka niemieckiego, konsultacje edukacyjno-żywieniowe oraz  poradnictwo psychologiczne, psychiatryczne,  prawne i socjalne.